Náhradní plnění – Garanční smlouvy

03.01.2015 11:07

Význam garančních smluv na poskytnutí náhradního plnění v roce 2015 rapidně stoupá.

 

Garanční smlouvy na náhradní plnění 2015 a náhradní plnění 2016,  jsou nyní o poznání důležitější, než tomu bylo u náhradního plnění v roce loňském roce.

 

 

Co je garanční smlouva

Garanční smlouva je ujednání mezi poskytovatelem náhradního plnění – chráněnou dílnou a klienta – firmou, která bude řešit povinnost vyplývající ze Zákona o zaměstnanosti v platném znění, nákupem v režimu náhradního plnění. Garanční smlouva firmě garantuje určitou kapacitu (finanční rámec) náhradního plnění, za dohodnuté procentuální navýšení. Klient tak získává jistotu, že na něj náhradní plnění do konce kalendářního „bude čekat“ a tedy nezaplatí invalidní daň.

 

Proč je v roce 2015 důležité mít garanční smlouvu ?

Náhradní plnění 2015 a Náhradní plnění 2016, jsou první dvě období, která budou poznamenána novinkou – elektronickým registrem faktur, vystavených v režimu náhradního plnění. Tento registr a jeho provázanost s kontrolními mechanizmy státu, v praxi znamená konec manipulací s kapacitou poskytovatelů náhradního plnění. Tímto dojde k ozdravění v oblasti reálného množství náhradního plnění na trhu, zvýšení poptávky a snížení nabídky, což zcela jistě bude mít dopad v nárůstu ceny. Proto ti, kteří budou Náhradní plnění 2015 a Náhradní plnění 2016 řešit v dostatečném předstihu, získají nejen tradiční jistotu řešení, ale zcela jistě i lepší cenu a tím i větší úsporu, proti invalidní dani.

 

Expresní linka řešení náhradního plnění

Máte zájem o profesionální řešení náhradního plnění ? Kontaktujte nás na 731199247, připravíme řešení pro Vás.